Виктор Балога
Виктор Балога
Украинский политик

Блог | Бажано "розумним" не займатись мовним питанням

Бажано 'розумним' не займатись мовним питанням

Деякі керівники закарпатської обласної ради ніби обкурились, заявивши, що місцеві ради не наділені повноваженнями надавати будь-якій мові статусу регіональної.

Видео дня

Це так вони вирішили відмахнутися від питання про статус угорської мови на Закарпатті. Про що це свідчить?

Новий закон про мови однозначно писався, щоб підсилити лише одну – російську. Бо виявляється, що Харківській, Донецькій, Луганській, Миколаївська та інші обласним радам вистачило повноважень на російську мову, а Закарпатська таких повноважень не має.

Це абсурд. Просто той, хто таке заявляє, знає що під мовне питання у нього немає голосів. І що цього не можна робити, бо це розірве державу.

Румуни, цигани, угорці, гуцули, болгари, греки, росіяни всі вони однакові і мають рівні права користуватися тією мовою, якою хочуть. І для цього їм не потрібно якогось особливого статусу.

Особисто я переконаний, що єдиною державною і офіційною мовою повинна бути українська. А кожен з нас нехай розмовляю тією, якою хоче.

Угорці на Закарпатті вільно користуються своєю мовою вже багато років і їм для цього не потрібна чиясь "милість".

А ці всі мовні закони – не більше, ніж передвиборча спекуляція.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...