Опозиційний проект Конституції: порушення передвиборних обіцянок та орфографічні помилки

14

На минулому тижні завершився черговий етап розвитку процесу реформування конституційних засад організації та діяльності судової влади в Україні, оскільки Конституційний Суд України оприлюднив свій висновок, яким визнав проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів" таким, що відповідає вимогам статей 157 та 158 Основного Закону.

Таким чином проект, який до цього вже отримав позитивний висновок Європейської комісії "За демократію через право", знайшов підтримку і в КС. Тепер лише від народних депутатів залежить чи буде прийнятий цей документ, ухвалення якого є важливим для подальшого реформування судочинства нашої держави, його наближення до європейських стандартів, а також для виконання умов підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Зауваження без концептуальної різниці

Про те, що подальше проходження цього законопроекту у стінах парламенту буде непростим свідчить той факт, що у окремих нардепів є зауваження до цього законопроекту, а представники опозиційних депутатських фракцій ВО "Батьківщина", ПП "Удар" та ВО "Свобода" розробили свій альтернативний проект. Аналізуючи як один із варіантів можливого розвитку подій врахування парламентом пропозицій народних депутатів України та відповідне доопрацювання законопроекту, поданого Президентом України, варто зауважити, що з огляду на положення пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 9 червня 1998 року № 8-рп/98 (справа щодо внесення змін до Конституції України), внесення до законопроекту про внесення змін до Конституції України у процесі його розгляду.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости