Танці на кістках

11

В другій світовій війні загинуло 27 мільйонів громадян СРСР. Більш ніж у всіх інших держав, що брали участь у війні разом узятих. Левова частка загиблих - українці. Майже в кожній родині були убиті та замордовані. По Україні та всьому СРСР було стерто з лиця землі купу сіл та населених пунктів. Матеріальні втрати СРСР булу грандіозні. Люди, що населяли території совєтів, пережили пекло.

Відголоски війни чутно і досі. Перше, що приходить в голову, - це одна старенька бабця, яка колись зверталась до мене за допомогою. В ці дні вона йде на могили поминати своїх батьків і родичів, що загинули. В роки війни її двох братів нашвидкоруч змобілізували, через місяць обидва загинули. Мати з батьком загинули від німецької авіабомби, котра влучила в їх будинок. Сестру замордували НКВДисти за участь в ОУН. Вижила лише вона.

Немає жодної родини, яку минула війна. Один мій дід помер з осколками в тілі, отриманими під Варшавою, воюючи не в "заградотрядах" а на передовій в рядах червоної армії. Другий дід поплатився правом проживати на рідній землі у 1945році лише через намаганя бути українцем.

Коли дивившись їм в очі та слухаєш історію їхнього життя, в серці немає нічого, окрім співчуття і болю. Ніякого свята. Жахлива туга.

Показовим є те, що в СРСР "день перемоги" не святкували до 60-х років, поки не підросла нова генерація, якій можна було вішати локшину на вуха. Вона ж не бачила того, що було під час війни.

Бо "день перемоги" - це не свято, а вид пропаганди. В людей згори, що започатковували його тоді та зараз нав'язують нам, не має і не було ніяких сентиментів щодо війни, лише рафінований цинізм. Мені важко назвати їх людьми.

Сотні тисяч тіл ще не знайдені і не поховані, значить, війна триває. Але ця війна вже за наші серця. Котрі хочуть занапастити. Хочуть, щоб ми брали учать в "карнавалі" над трупами, в цьому антихристиянському дійстві. Замість того, щоб ми вшановували зі скорботою, усіх загиблих.

У всьому світі це день жалоби за загиблими. А не свято звеличення дій тоталітарної держави. В цей день ми маємо просити Бога за наших загиблих пращурів, прийти до їх могил та вшанувати їх. Ми європейці і маємо ними залишатись.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости