Терористам не вдається втягнути дітей у війну

1.8тЧитать новость на украинском

Від самого початку конфлікту на Донбасі увага до дитячих будинків з боку ДНР та ЛНР була не зрозуміла для багатьох. Спроби вивезення, нібито, в Росію сиріт; Дипломатичний скандал після якого дітей віддали Україні; Нелогічні в своїй жорстокості обстріли дитячих автобусів, що евакуювали дітей із Донецька і цинічне обговорення розстрілу колони з горлівськими дітьми в результаті чого загинула одна дитина …

Виникало питання навіщо в війну активно тягнули дітей, розгорнувши довкола них таку незрозумілу конкуренцію?

Відповідь на це питання прояснює фраза Володимира Путіна, яку він необережно кинув журналістці на прес-конференції ще 4 березня: "Пускай попробует кто-то из украинских военнослужащих стрелять в своих людей. За которыми мы будем стоять сзади. Не впереди, а сзади. Пускай они попробуют стрелять в женщин и детей."

Відомо, що жінок і дітей активно використовували, як живий щит чеченці під час обох війн на Кавказі. Можливо в це важко повірити, але, виходячи зі слів Путіна, ще на початку весни цей прийом росіяни планували використати на українському Донбасі.

Зараз уже можна сказати, що заплановане не вдалося - в живих щитах довкола блокпостів бойовиків було видно лише дорослих. Можливо, головну роль у зриві цих ганебних планів зіграла якраз необережна обмовка Путіна та ще планомірна робота уповноваженого з питань урегулювання ситуації на Донбасі Ірини Геращенко. За ці кілька місяців, за допомогою СБУ, МВС і просто добровольців-добрих людей, Ірині вдалося врятувати тисячі дітей, що могли постраждати в зоні конфлікту. Ще більше дітей врятували волонтери, які ризикуючи життям вивозили дітей у безпечні місця. Не припиняється така робота й тепер.

Плануючи використання дітей, як живого щита, ворог розраховував на гуманізм українських військових. Воюючи на своїй землі, українська армія ніколи не стала б стріляти по дітях, як і руйнувати заводи або мости. Окупаційні ж війська, які маскуються під "народних повстанців ДНР та ЛНР", мають прямо протилежну задачу – посіяти хаос і паніку та завдати максимальної шкоди регіону, щоб потім економічно виснажити нашу і так небагату країну.

Насамперед вони полювали за сиротами, плануючи поставити їх попереду військових. Сироти не мають батьків, що не призвело б одразу до спротиву мешканців окупованого Донбасу. Будь-який постріл українського військового в напрямку живого щита був би максимально використаний московською пропагандою. На щастя цього не сталося.

29 липня, речник РНБО Андрій Лисенко звернувся до батьків, що перебувають на окупованих територіях з закликом не відпускати далеко дітей. Українська розвідка знову отримала дані, що бойовиками плануються викрадення, щоб потім використати дітей як живий щит для налагодження безперешкодних поставок зброї з Росії.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости