ПолитикаЭкономика

В Албанії наслідком демонстрацій стала загибель 40 людей

47

Албанія оговтується після кривавих демонстрацій. Напередодні внаслідок зіткнень поліцейських та опозиції там загинули троє людей. Майже 40 дістали поранення. Нині в країні - День жалоби. Люди несуть свічки та квіти до Будинку уряду. Саме біля нього поліція відкрила вогонь, коли протестувальники спробували взяти будівлю штурмом. Тисячі людей вийшли на заклик соціалістів змінити чинний уряд. Прем'єр-міністр Албанії сьогодні заявив, що безлади були спробою повалити державний лад. Опозиціонери ж обіцяють поновити виступи після того, як поховають загиблих.

Салі Беріша, прем'єр-міністр Албанії:

- Той, хто думає, що можна досягти політичної мети насильством - у відповідь хай сподівається лише на насильство. Ніхто не повинен так діяти в цій країні. Адже у нас є демократичні інститути, ми - члени НАТО. І дозволити зневажати волевиявлення албанців неможна нікому.

Еді Рама, лідер опозиції Албанії:

- Нинішній уряд - недемократичний. Він хоче перетворити нашу країну на бананову республіку в центрі Європи. Вони хочуть, щоб взагалі не було чути інших голосів, крім голосу керівної партії. Наше життя перетворюється на жах. А перемогу на торішніх виборах у нас просто вкрали.

Перший національний

Наши блоги