Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ПолитикаЭкономика

/Блоги - Новости мира

Підкилимні маніпуляції Росії і корисні ідіоти Європи

4.7т

Росія не стане направляти свою делегацію на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Ще у 2014 році Росія була позбавлена права голосу в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Тому протягом майже трьох років триваютьпевні спроби Росії так би мовити неофіційно, підкилимно вирішити своє питання шляхом різноманітних впливів на Генерального секретаря, чиновників Ради Європи, окремих депутатів. Зокрема така лінія чітко була продемонстрована під час відставки попереднюго керівника і виборів нового Генерального секретаря РЄ.

Водночас позиція ПАРЄ не дуже послідовна. Скажімо в жовтні 2016 року була чудова резолюція, яка називала хто є хто в ситуації на сході України, тобто Росія називалась агресором і таке інше. Але минулого року відстежувалась зворотня тенденція: деякі депутати національних парламентів, які є учасниками ПАРЄ, зайняли компромісну позицію щодо Росії.

До того ж Росія заявила про те, що вона не буде робити внесок до бюджету РЄ як країна-член. І це, на думку деяких чиновників РЄ, дуже болісно мало вплинути на витрати організації. Хоча з іншого боку була аргументована інформація, що не такий вже і вирішальний внесок Росії, щоб з цього робити якісь проблеми.

Отже я думаю, що Росія йде шляхом, яким вона йшла – не поступатися своїми імперськими агресивними амбіціями. І я думаю, певним чином такій гучній заяві РФ щодо неучасті в роботі січневої сесії ПАРЄ (на яку Росію ніхто і не запрошував, бо діють санкції щодо позбавлення її права голосу) сприяли нещодавні висловлювання міністра закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини Зігмара Габріеля про "заохочення Росії" шляхом поступового зняття санкцій. З одного боку його можна зрозуміти, бо саме найбільше Німеччина потерпає від санкцій ЄС (приблизно 40% з усіх втрат країн Євросоюзу). Але з іншого боку питання до цього міністра: а чи зробила Росія хоч якісь кроки назустріч, чи вона якимось чином спроможна заслуговувати поступове зменшення санкцій? Звісно не зробила і не збирається! Але такий тренд щодо "розуміння Росії" залишається популярним.

В цьому контексті додатковий скандал щодо РЄ вписується в цю загальну лінію російської зовнішньої політики. За великим рахунком Росія продовжує маніпулювати весь цей час, починаючи з весни 2014 року. На жаль, в Європі достатньо багато політичних сил, в тому числі і безпосередньо залежних від Росії економічно, і також таких сил ("корисних ідіотів"), які ґрунтуються на хибному розумінні лібералізму, бажанні "почути іншу сторону" і таке інше.

На жаль, немає того, чого не було від початку російської агресії - чіткої консолідованої позиції Заходу стосовно російської агресивної політики. І це зберігає широкі можливості Росії для різноманітних впливів, як офіційних, так і неофіційних.

Отже, ця заява Росії щодо ненаправлення своєї делегації на січневу сесію Парламентської асамблеї Ради Європи може стати чудовим приводом для рефлексії самої Ради Європи. Якось забулися статутні положення РЄ стосовно прийняття нових членів. Варто нагадати як не просто просувалися постсоціалістичні та пострадянські країни (і Україна, зокрема!) до цієї поважної організації. Зараз можна вислідити повну невідповідність РФ умовам членства: системно порушуються права людини, особливо в окупованому Криму, відсутній поділ гілок влади, існує авторитарна диктатура спецслужб на чолі з "вічним" президентом Путіним. І це навіть без згадки про агресію в Україну, фактично про порушення 10 з 10 основних принципів міжнародного права…

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги