Коли настане мир на Близькому Сході?

Коли настане мир на Близькому Сході?

"Коли ж настане мир на Близькому Сході?" - після офіційного відкриття 14 травня в Єрусалимі перенесеного з Тель-Авіву посольства США та масштабних сутичок палестинців з ізраїльськими військовими кордоні з Сектором Газа у вівторок, 15 травня, це гостре і, водночас, давнє питання знов турбує багатьох у світі.

При цьому, переважна більшість міжнародних ЗМІ акцентує увагу на неабиякій ескалації ізраїльсько-палестинського конфлікту та жертвах чергової хвилі протистояння, уникаючи відповіді на інше, не менш гостре питання: "Хто саме стоїть за організацією останніх протестів?"

Розмірковуючи на тему перманентної війни і відсутності миру на Близькому Сході, можна поставити й ще багато різних питань, зокрема:

Чому, попри сотні мільйонів доларів і євро багаторічної міжнародної допомоги, прості палестинці досі живуть так скудно і невпорядковано? Можливо, саме тому вони так легко піддаються різного роду маніпуляціям, у тому числі зовнішнім? Можливо, це комусь вигідно?

Чи дійсно готові палестинці у своїй масі нарешті визнати існування Ізраїлю і чи готові вони жити в мирі з ним у своїй державі?

Чи існує хоч якесь взаєморозуміння сторін, що в умовах ескалації жодні предметні мирні перемовини сторін, неможливі?

Чи готові обидві сторони взагалі до діалогу та протистояння силам, що хочуть зробити цей конфлікт безкінечним, або віддають перевагу постійним взаємним звинуваченням і претензіям?

Очевидно, сьогодні потрібні і відповіді на ці питання, і дійсно спокійний, виважений та об’єктивний погляд на ізраїльсько-палестинського конфлікт. Можливо, тоді й з’явиться відповідь на питання: "Коли ж настане мир на Близькому Сході?"...

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

ИзраильПалестина