Європі надіслали сигнал

Європі надіслали сигнал

Те, що ІДІЛ бере на себе відповідальність це означає тільки те, що місяць і сонце світить на небі. Такі речі, відверто кажучи, не говорять нам нічого. У кожному випадку треба чіткіше розбиратися в мотивації цих людей, чому вони це робили, наскільки вони були мотивовані ІДІЛом, чи іншими своїми переконаннями, чи то релігійними, чи то якимись іншими. Факт залишається фактом: будь-який терористичний акт спрямований на залякування людей. Ті методи, які ми бачимо останнім часом – зокрема, коли на автівці в’їжджають в натовп людей – стає дуже "популярним" серед терористів. Він не передбачає довгої підготовки, в умовах доволі серйозного контррозвідувального режиму і контролю за мережами агентурних позицій серед ісламістів, такий спосіб видається найбільш ефективним з точки зору його реалізації.

Водночас уявити собі, що подібним терактам можна якимось чином однозначно запобігти, дуже важко, - пише Ігор Семиволос для НВ. - Звісно, один із варіантів, про який вже йшлося відтоді як почалися подібні теракти – перекривати вулиці, де є скупчення людей у такий спосіб, щоб машини, зокрема вантажівка, не могла проїхати. Але ми бачимо, наприклад, в Америці той самий випадок – коли машиною таранять людей. Це така пошесть: одна людина зробила, а інші – повторюють.

Те, що зараз іспанська влада кваліфікувала це як теракт – вже певний сигнал, який вона подає суспільству. Власне вона це робить зокрема і тому, що протилежна сторона, ІДІЛ, вочевидь готова себе капіталізувати, хоча сьогодні ми бачимо як цей політичний проект вже закінчив своє існування. Тим не менш проблема тероризму залишається актуальною: змінюються методи, зникають організації, виникають нові, але завжди будуть групи, які використовуватимуть їх для досягнення власних політичних цілей.

Президент Трамп, вас это тоже касается

Не варто забувати, що існує інша версія: що все це свого роду "розкачка" до референдуму, адже про проблеми відносин між Барселоною та Мадридом давно відомо. Ця версія теж абсолютно легітимна. А інтерпретацій теракту може бути дуже багато, тому що тут може бути багато версій. Адже у Іспанії є власний внутрішній порядок денний, пов’язаний з ісламістами. Я би не виключав внутрішньої проблеми іспансько-мусульманських взаємин, хоча вона скоріш за все була підживлена пропагандою ІДІЛ.

І звісно це, до певної міри, прокол спецслужб, але звинувачувати їх в усьому я б не став, тому що дуже легко говорити збоку.

В будь-якому випадку, це не просто трагічний епізод для Іспанії, а й дуже поганий сигнал для Європи. А для Іспанії напередодні референдуму це підливає олії у вогонь і створює додаткові проблеми, попри все інше. І зрозуміло, що цей метод, найбільш імовірно, буде використовуватися далі.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник:
ИспанияТеракт в БарселонеВойнаИГИЛ